Dell Latitude 13 7320
Out of stock
Dell Latitude 13 7320 - Tiger Lake - 11th Gen Core i7 vPro QuadCore 32GB 512GB SSD 13.3" Full HD 400nits ComfyView Plus Display Intel Iris Xe Graphics Backlit KB FP Reader WavesMaxx Audio ThunderBolt 4 W10 Pro (Carbon Fiber)
Special Price Rs. 210,000.00 Regular Price Rs. 225,000.00

| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 11th Generation |
| Processor Type | 11th Generation Intel Core i7-1185G7 Tiger Lake (12 MB L3 Cache) |
| Processor Speed | 3.0 Ghz Turbo Boost Up to 4.8 GHz (4 Cores - 8 Threads) |
| Installed RAM | 32 GB |
| Type of memory | 32GB, Non-ECC, Integrated |
| Hard drive size | M.2 512GB PCIe NVMe Class 35 Solid State Drive |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | M.2 512GB PCIe NVMe Class 35 S olid State Drive |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Iris XE Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | Laptop 13.3" FHD (1920x1080) AG,SLP,Non-Touch, ComfortView Plus, WVA,400 nits,FHD IR Cam,Mic,WLAN,CF |
| Screen surface | Laptop 13.3" FHD (1920x1080) AG,SLP,Non-Touch, ComfortView Plus, WVA,400 nits,FHD IR Cam,Mic,WLAN,CF |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 32 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 2.48 lb (1.12 kg) |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Single Pointing Backlit US-English Keyboard |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 Wireless Card |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz |
| Condition | New |
| USB | Thunderboltâ„¢ 4 with Power Delivery and DisplayPort (USB Type-Câ„¢) | USB 3.2 Gen 1 with Powershare | Thunderboltâ„¢ 4 with Power Delivery and DisplayPort (USB Type-Câ„¢) |
| HDMI | HDMI 2.0 |
| Camera | IR Cam |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 Professional |
| Manual | https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-laptops-and-notebooks/latitude-7320-laptop/spd/latitude-13-7320-2-in-1-laptop/s008l732013us#features_section |
| Product page | https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-laptops-and-notebooks/latitude-7320-laptop/spd/latitude-13-7320-2-in-1-laptop/s008l732013us#features_section |
| Warranty | International |