BlackBerry PRIV STV100-1
Out of stock
BlackBerry PRIV STV100-1 (5.4") 32GB 3GB Ram 18MP Camera 4G (Black)
Rs. 73,400.00
-

| PTA Approved | No |
|---|---|
| Processor | Dual-core 1.8 GHz Cortex-A57 & quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 |
| Operating system | Android OS, v5.1.1 (Lollipop) |
| Screen Size | 5.5 Inches |
| Warranty | - |
| Color | Black |
| Number of colours | 16M colors |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless network | Yes |
| Built-in flash | Yes |
| Camera Pixels | 18MP Secondary 2MP |
| Number of cameras | 2 |
| Memory card readers | Yes |
| Dimensions (WxHxD) | 147 x 77.2 x 9.4 mm (5.79 x 3.04 x 0.37 in) |
| Weight | 192 g (6.77 oz) |
| Touchscreen | Yes |