BlackBerry Passport
Out of stock
BlackBerry Passport 4.5" 32GB 3GB Ram 13MP Camera 3G 4G Silver edittion (Silver)
Rs. 54,450.00
-

| PTA Approved | No |
|---|---|
| Processor | Quad-core 2.26 GHz Krait 400 |
| Operating system | BlackBerry OS 10.3, upgradable to v10.3.2 |
| Screen Size | 4.7 Inches |
| Warranty | - |
| Color | Silver |
| Number of colours | 16M colors |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless network | Yes |
| Built-in flash | Yes |
| Camera Pixels | 13MP Secondary 2MP |
| Number of cameras | 2 |
| Memory card readers | Yes |
| Dimensions (WxHxD) | 128 x 90.3 x 9.3 mm (5.04 x 3.56 x 0.37 in) |
| Weight | 196 g (6.91 oz) |
| Touchscreen | Yes |