bk005 hp pav 15
Out of stock
HP Pavilion x360 15 BK005ne - 6th Gen Ci5 06GB 500GB SSHD + 8GB FlashCache 15.6"FHD x360 Convertible Touch B&O Speakers Backlit KB Win10
Rs. 67,900.00
HP Pavilion x360 15 BK005ne - 6th Gen Ci5 06GB 500GB SSHD + 8GB FlashCache 15.6"FHD x360 Convertible Touch B&O Speakers Backlit KB Win10

| Processor Type | 6th Generation Core i5-6200U (2 Cores, 4 Threads) |
|---|---|
| Processor Speed | 2.3 GHz Turbo Boost Up to 2.8 GHz (Skylake, 3 MB Cache) |
| Installed RAM | 6 GB DDR3L |
| Type of memory | DDR3L-1600 SDRAM (1 x 2 GB, 1 x 4 GB) |
| Hard drive size | 500 GB SATA SSHD + 8 GB FlashCache |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| Type of harddrive | SATA SSHD |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | IntelĀ® HD Graphics 520 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" Full HD IPS UWVA WLED Multitouch-enabled edge-to-edge glass x360 Convertible |
| Screen surface | Diagonal Full HD IPS UWVA WLED-backlit multitouch-enabled edge-to-edge glass x360 Convertible |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Silver |
| RAM | 6 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 2.3 KG |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | IntelĀ® 802.11ac (1x1) Wi-Fi |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 |
| Manual | http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavilion-15-bk000-x360-Convertible-PC/10862175/document/c05182281/ |
| Product page | http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavilion-15-bk000-x360-Convertible-PC/10862175/document/c05182281/ |