Apple MacBook Pro 13 A2338 M1 Used
Out of stock
Apple MacBook Pro 13 MYD82 - Apple M1 Chip 8-GB 256-GB SSD 13.3" Retina IPS LED Display With True Tone Backlit Magic Keyboard & Touch ID & Force Touch TrackPad (Space Gray, 2020, Used)
Rs. 189,999.00

| Brand | Apple |
|---|---|
| Generation | Apple M1 Chip |
| Processor Type | Apple M1 Chip |
| Processor Speed | 8-core CPU with 4 performance cores and 4 efficiency cores 8-core GPU 16-core Neural Engine |
| Installed RAM | 08GB unified memory |
| Type of memory | - |
| Hard drive size | 256 GB SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | SSD |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Apple M1 Chip |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Apple M1 Chip |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3" Retina Display With True Tone & IPS Technology |
| Screen surface | Retina display 13.3-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2560-by-1600 native resolution at 227 pixels per inch with support for millions of colors Supported scaled resolutions: 1680 by 1050 1440 by 900 1024 by 640 500 nits brightness |
| Screen resolution | 2560-by-1600 |
| Touchscreen | No |
| Color | Space Gray |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | MAC OS |
| Weight | 3.0 pounds (1.4 kg) |
| Fingerprint Reader | Touch ID sensor |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit Magic Keyboard with: 65 (U.S.) or 66 (ISO) keys including 4 arrow keys in an inverted‑T arrangement Touch Bar Touch ID sensor Ambient light sensor Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure‑sensing capabilities; enables Force cl |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 wireless technology |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11ax Wi-Fi 6 wireless networking IEEE 802.11a/b/g/n/ac compatible |
| Condition | Used |
| USB | Two Thunderbolt / USB 4 ports with support for: Charging DisplayPort Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s) USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s) |
| HDMI | No |
| Camera | 720p FaceTime HD camera |
| Operating system (Primary) | macOS |
| Manual | https://www.apple.com/macbook-pro-13/specs/ |
| Product page | https://www.apple.com/macbook-pro-13/specs/ |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |
Second-Hand Apple MacBook Pro 13 MYD82 M1 Chip 13.3-inch Retina IPS LED Display With True Tone Backlit Magic Keyboard & Touch ID & Force Touch TrackPad Space Gray Color 2020 Model Used Laptop Latest Price in Pakistan is Rs. 189,999. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review