Apple MacBook Air 15 Z18L000PN
Out of stock
Apple MacBook Air 15 Z18L000PN - Apple M2 Chip 8-Core CPU 10-Core GPU 16GB 256GB SSD 15.3" IPS Liquid Retina Display with True Tone Backlight Magic Keyboard Touch ID (Space Gray, 2023)
Rs. 524,900.00

| Brand | Apple |
|---|---|
| Generation | Apple M2 Chip |
| Processor Type | Apple M2 Chip |
| Installed RAM | 16GB |
| Type of memory | 16GB Unified Memory |
| Hard drive size | - |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | - |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256GB Solid State Drive |
| Dedicated graphics | Apple M2 Chip |
| Graphics memory | 10 - Core GPU |
| Type of graphics memory | M2 |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Apple M2 Chip |
| Backlight | Yes |
| Screen size | 15.3-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology;1 2880-by-1864 native resolution at 224 pixels per inch 500 nits brightness |
| Screen surface | 15.3-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology;1 2880-by-1864 native resolution at 224 pixels per inch 500 nits brightness |
| Screen resolution | 2880 x 1864 |
| Touchscreen | No |
| Color | Space Gray |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Mac OS X |
| Weight | 3.3 pounds (1.51 kg) |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | 1080p FaceTime HD camera, Advanced image signal processor with computational video |
| Operating system (Primary) | Mac OS |
| Manual | https://support.apple.com/kb/SP893?locale=en_US |
| Product page | https://support.apple.com/kb/SP893?locale=en_US |
| Warranty | International |