Apple Macbook Pro 14 A2918 8-GB Used
Out of stock
Apple Macbook Pro 14 MTL73 - Apple M3 Chip 8-Core CPU 10-Core GPU 8-GB 512-GB SSD 14" Liquid Retina XDR Screen Display Backlit Magic KB Touch ID & Force Touch TrackPad (Space Gray, 2023, Used)
Rs. 335,000.00

| Brand | Apple |
|---|---|
| Generation | Apple M3 Chip |
| Processor Type | Apple M3 Chip |
| Processor Speed | 8-core CPU,10-core GPU&16-core Neural Engine |
| Installed RAM | 8GB |
| Type of memory | 8GB Unified Memory |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | Solid State Drive |
| Optical Drive | _ |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD Solid State Drive |
| Graphic Series | 10 - Core GPU |
| Dedicated graphics | Apple M3 Chip |
| Graphics memory | 10-core GPU |
| Type of graphics memory | Apple M3 Chip |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Apple M3 Chip |
| Backlight | Yes |
| Screen size | 14.2-inch (diagonal) Liquid Retina XDR display;1 3024-by-1964 native resolution at 254 pixels per inch |
| Screen surface | 14.2-inch (diagonal) Liquid Retina XDR display;1 3024-by-1964 native resolution at 254 pixels per inch |
| Screen resolution | 3024-by-1964 |
| Touchscreen | No |
| Color | Space Gray |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | MAC OS |
| Weight | 3.4 pounds 1.55 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | No |
| Speed | _ |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Wi-Fi 6E (802.11ax)6 |
| Condition | New |
| USB | Two Thunderbolt / USB 4 ports with support for: Charging DisplayPort Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s) USB 4 (up to 40Gb/s) |
| HDMI | No |
| Camera | 1080p FaceTime HD camera Advanced image signal processor with computational video |
| Operating system (Primary) | MAC OS |
| Manual | https://www.apple.com/macbook-pro/specs/ |
| Product page | https://www.apple.com/macbook-pro/specs/ |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |
Second-Hand Apple MacBook Pro 14 MTL73 M3 Chip 8-Core CPU 10-Core GPU 14-inch Liquid Retina XDR Screen Display Space Gray Color 2023 Model Used Laptop Latest Price in Pakistan is Rs. 335,000. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review