HP 15 FD0250wm 13th Ci5 Int
In stock
HP 15 FD0250wm - Raptor Lake - 13th Gen Core i5 1334U Processor 8-GB 512-GB SSD Intel Iris Xe Graphics 15.6" HD 768p MicroEdge AG Display W11 TPM (Natural Silver, NEW)
Rs. 170,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Core i5 1334u Raptor Lake Processor (12 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 1.3 GHz Boost up to 4.6 GHz (Total Cores 10, # of Performance-cores 2, # of Efficient-cores 8, Total Threads 12) |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | 8 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 8 GB) |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Series | Intel Integrated Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® Iris® Xᵉ Graphics as Intel UHD GC |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC[ |
| Screen surface | 15.6" diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC[ |
| Screen resolution | 1366x768 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.59 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Bluetooth | Bluetooth® 5.4 wireless card |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek Wi-Fi 6 (2x2 |
| Condition | New |
| USB | 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate (supports data transfer only and does not support charging or external monitors); 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| HDMI | 1 HDMI 1.4b; |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 11 Home |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | International |